Тема: Набута поведінка
Мета: Ознайомитися з поняттями
«умовний рефлекс», формувати вміння робити аналіз і синтез: закріпити на
практиці практичні вміння та дотримання правил техніки безпеки під час
виконання лабораторної роботи №10 «Безумовні і умовні рефлекси»
Тип уроку: комбінований
Обладнання: фотографії, малюнки, що
дозволяють характеризувати набуту поведінку людини.
Хід уроку.
І.Організаційний момент. (3 хв.)
Привітання з хорошим днем.
Учитель.
Проблемне
питання. Чи можуть безумовні рефлекси забезпечити виживання організму в умовах
швидкозмінного середовища?
ІІ.
Актуалізація опорних знань учнів (5 хв.)
Виконання різнорівневих завдань (індивідуальні та
групові завдання)
ІІІ.
Вивчення нового матеріалу (обговорення проблем) (15 хв.)
Питання: Як ви вважаєте, що таке умовні рефлекси?
Сходинки до утворення умовного рефлексу:
Для утворення умовного рефлексу необхідне
поєднання в часі певної зміни в навколишньому середовищі зі здійсненням певного
безумовного рефлексу.
Питання: Чи зберігаються умовні рефлекси протягом
всього життя?
Умовні рефлекси несталі, вони можуть формуватися й
зникати залежно від умов середовища. Безумовні рефлекси здійснюються у
відповідь на певні подразнення, а умовні рефлекси можуть виникати під дією
найрізноманітніших подразнень умовні рефлекси істотно розширюють спектр
адаптивних можливостей організму, а їхня швидка динамічна зміна надає поведінці
високого ступеня пластичності.
Творчі групи виділяють спільні для всіх умовних
рефлексів ознаки
ІV.
Закріплення вивченого матеріалу. (10 хв)
Виконання лабораторної роботи №10 «Безумовні й
умовні рефлекси людини»
V. Оцінювання роботи (5хв )
VIРефлексія уроку. (5 хв.)
Чи сподобалося
урок?
Що
запам’яталось?
VII. Домашнє завдання. (2 хв.)
1Вивчити & виконати завдання 4 - 5
Немає коментарів:
Дописати коментар